Gminne Dożynki 2007 Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 31 stycznia 2008 18:57

Podgląd obrazka Gminne Dożynki zgromadziły rekordową liczbę uczestników. Rolników reprezentowali Bogusława Romanowicz w roli Starościny oraz Henryk Bojdo w roli Starosty. Barwnie i żywiołowo wspierały ich na scenie grupy wieńcowe z Kanic i Brzega.

Mimo napiętego kalendarza dożynkowego zaszczycili nas swoją obecnością: Elżbieta Radziszewska - Poseł na Sejm RP, Marek Mazur z Urzędu Marszałkowskiego, Tadeusz Wróblewski z Ministerstwa Sportu, Andrzej Budzyński Prezes WFO¦iGW w Łodzi, Bogdan Kącki ze Starostwa Tomaszowskiego, przedstawiciele Jednostek Wojskowych z Glinika i Tomaszowa Maz., przedstawiciele prasy, radia i TV. Pogoda także sprzyjała, więc do późnych godzin nocnych świętowano przy dobrej muzyce i kanonadzie efektownych fajerwerków. Kolejny raz mieszkańcy nie zawiedli i pokazali, ze gminne dożynki są im potrzebne, że w sposób naturalny ich integrują Okazałe wyjątkowo za sprawą wsparcia finansowego firm i mieszkańców Gminy Rzeczyca jak również współpracujących z gminą, którym Organizatorzy jeszcze raz serdecznie dziękują:
- Producentowi Garniturów "ALTAR" w Rzeczycy,
- Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego "Wojciechowski" z Bukowca Op.
- Profi Gips - Robertowi Wiśnikowi i Marzenie Jędras
- Powszechnemu Zakładowi Ubezpieczeń SA w Tomaszowie Maz.
- "Makrokrusz" - Pawłowi Dziedzicowi i Marcinowi Czarneckiemu
- F.H.U. "Projekt-Bud" - Edycie Psut z Tomaszowa Maz.
- Hurtowni Materiałów Elektrycznych "Hempis" z Piotrkowa Tryb.,
- PPHU Pentix z Paczkowa - Mleczarni "Łabędź" w Rzeczycy
- Marianowi Jura - Masarni w Łęgu Gmina Rzeczyca
- Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Tomaszowie Maz.
- P.H.U. "PAMAX" - Iwonie i Pawłowi Strojnym
- Aptece w Rzeczycy - Zofii Olczyk
- "EGZO-BIS" - Elżbiecie Zientek z Nowego Miasta z/s w Rzeczycy
- PPHU "AGROM" - Michałowi Sobczykowi
- "AUTOSERWIS" - Mieczysławowi Kmita z Rzeczycy
- Leszkowi Walasikowi - Usługi Geodezyjne w Opocznie
- Kazimierzowi Dziuba z Rzeczycy - Usługi Transportowe
- "BIGSTAL" - Sławomirowi Bigos z Sadykierza
- Andrzejowi Pawlik - Biuro Architektoniczne z Opoczna
- Kwiaciarnia "Magnolia" - Anecie i Łukaszowi Socha
- ZPOW "Polska Wieś" - Danucie i Janowi Bojdo z Sadykierza
- Usługi Tartaczne - Lechowi Bojdo z Sadykierza
- Sklep Spożywczo-Przemysłowy "GROT" - Danucie Grot z Rzeczycy
- Zygmuntowi Ostalskiemu - Producentowi Odzieży
- Piekarni z Bartoszówki - Jolancie Pietrzak

Pragniemy także podziękować :
Proboszczowi Henrykowi Linarcikowi,
firmie ochroniarskiej SECURITY z W-wy,
NZOZ w Rzeczycy

oraz w szczególności:
- Starościnie z Sołectwa Kanic - Bogusławie Romanowicz,
- Staroście z Sołectwa Brzeg - Henrykowi Bojdo
oraz asyście dziecięcej - Paniom zrzeszonym w Kołach Gospodyń Wiejskich w Brzegu i Kanicach za przygotowanie grup wieńcowych oraz KGW Luboczy, Bartoszówce, Glinie, Sadykierzu, Zawadach za udział w dożynkowym konkursie kulinarnym potraw regionalnych - hejnalistom, kapelom ludowym i grupom śpiewaczym działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury, - grupie wokalno-muzycznej Jana Czerskiego w składzie Anna Rydz, Karolina Grzejszczyk, Patrycja Pązik - pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, Urzędu Gminy, Zakładu Usług Komunalnych, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, sołtysom oraz mieszkańcom Gminy Rzeczyca za pomoc w organizacji oraz liczny udział w uroczystościach. 

Poprawiony: środa, 03 listopada 2010 11:26