Tak szatkowali..., że wygrali Drukuj Email
Wpisany przez Antoni Socha   
poniedziałek, 09 listopada 2009 12:28
dscn7547-2Do Budziszewic na Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty pojechał zespół z Rzeczycy w składzie: Anna Meto, Ignacy Sputowski i Szczepan Plichta. Udział w Powiatowych Konkursach prezentujących dawne zajęcia i zwyczaje wiejskie, postrzegać należy w kontekście nie tylko rywalizacji międzygminnej ale też integracji środowisk wiejskich i dobrej zabawy. Tak na pewno podchodzi do tego Gmina Rzeczyca, która na III Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty do Budziszewic pojechała podobnie jak w roku ubiegłym w trochę eksperymentalnym składzie. Jako, że krojenie główek kapusty to robota dość ciężka, zdecydowano, by gminną ekipę wzmocnili mężczyźni. Było trochę zamieszania ale i wesołości wśród zgromadzonej publiczności. Ekipa wyglądał trochę dziwacznie, żeby nie rzec śmiesznie, bo ubrani w fartuchy, damskie chustki ale z męskim zarostem i brodą.

Doświadczeni rokiem ubiegłym „nasi” przystąpili ostro do roboty, chłopy wycinali „głąby”, cięli główki na mniejsze kawałki i tarli marchewkę a za szatkowanie kapusty wzięła się Ania Meto. Robota szła sprawnie, prawie sobie wyrywali nóż z ręki jako, że był tylko jeden na zespół,  krojenie kapusty ukończyli prawie równocześnie z Gminą Lubochnia. O przyznaniu I miejsca dla naszych zdecydowała koncepcja eksperymentalnego składu i super slogan reklamowy „Jak kapustę ukisimy, to wirusa zabiimy”, wymyślony przez Henryka Pawlaka, znanego z układania zabawnych rymowanek. Pozostałe ekipy sklasyfikowano na II miejscu.  Nagrody dla uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz.

Zanim przystąpiono do rywalizacji zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu młodzieży szkolnej z Budziszewic a oficjalnego otwarcia konkursu dokonali wspólnie Wójt Marian Holak ze Starostą Piotrem Kagankiewiczem. 

Impreza super udana, w pięknie zmodernizowanych salach OSP, kolejna lekcja wspólnej wiejskiej integracji odrobiona. Budziszewicom dziękujemy, czas drzeć pierze, na kolejną IX pierzawkę 28 listopada  zaprosili do Rzeczycy wspólnie Starosta Piotr Kagankiewicz i Antek Socha – Dyrektor rzeczyckiego GOK-u.., który w Budziszewicach też był.

 

Poprawiony: wtorek, 09 listopada 2010 17:00
 

Dzisiaj jest: Środa
27 Września 2023
Imieniny obchodzą
Amadeusz, Amedeusz, Damian, Kosma,
Przedbor, Urban

Do końca roku zostało 96 dni.
Zodiak: Waga

logo dolina rzeki pilicy1znaknarodowy


dolinaunia napis


Odsłon : 948000
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 


PROW-2014-2020-logo-kolor


Screenshot 2021-03-05 Tytuł Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - ŁaskOnline pl - Codzienna Gazeta Internetowa


baner 336 280Kraszewski logo


banner odpady2


NCK dom-kultury-plus-zNCK kolor-webmpi baner Dotacja-e-pacjent-panorama-z-tekstem


wfos

banner prow

mikroporady

IKE

© 2007-2010 Portal Gminy Rzeczyca