Herb, flaga i sztandar Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 lutego 2008 19:00

herb OPIS HERBU GMINY „ŁABĘD?”

Łabędź jest koloru białego z dziobem i nogami żółtymi. Głowa łabędzia i on sam są Łabędź jest koloru białego z dziobem i nogami żółtymi. Głowa łabędzia i on sam są skierowane w prawo. Tło herbu jest koloru czerwonego i ma kształt tarczą. Nad tarczą umieszczona jest wstęga koloru czerwonego, na której widnieje napis Rzeczyca „ Rzeczyca” w kolorze łabędzia.

flaga 1. Flagą Gminy Rzeczyca jest prostokątny płat tkaniny w kolorze zielonym. W lewym górnym rogu flagi znajduje się herb Gminy, tj. biały łabędź na czerwonej tarczy.

2. Stosunek szerokości flagi do jej długości wynosi 2 : 3, a stosunek powierzchni herbu do powierzchni flagi wynosi 1 : 25.

sztandar OPIS SZTANDARU

1. Płatem Sztandaru jest tkanina o wymiarach 110 cm x 125 cm barwy czerwonej po stronie głównej a barwy zielonej po stronie odwrotnej. Jeden bok płata jest przymocowany do drzewca. Boki płata z wyjątkiem boku przytwierdzonego do drzewca są obszyte  złotą frędzlą szerokości  5 cm.

2.  Na stronie głównej płata sztandaru znajduje się wizerunek orła białego haftowany srebrnym szychem a korona, dziób i szpony haftowane złotym szychem. Nad godłem umieszczony jest łukiem napis „ RZECZPOSPOLITA POLSKA”  haftowany srebrnym szychem. Litery mają wysokość 10 cm.

sztandar13. Na stronie odwrotnej sztandaru pośrodku zarysowane są kontury granic Gminy Rzeczyca w kolorze brązowym. Tło obszaru Gminy jest białe, wewnątrz którego umieszczony jest herb Gminy – biały łabędź na czerwonej tarczy . 

U góry zamieszczony jest napis w linii  prostej  „ GMINA RZECZYCA” haftowany srebrnym szychem o wysokości 10 cm.

4. Głowica sztandaru, wykonana z białego metalu, składa się godła Rzeczypospolitej Polskiej, w którym wizerunek orła umieszczony jest w polu heraldycznym, podstawy w formie puszki oraz tulei mocującej głowicę do drzewca. Na przedniej ścianie podstawy, zgodnej ze stroną główną płata sztandaru umieszczona jest data  „ 1992”. Na ścianie tylnej podstawy znajduje się napis „ RADA GMINY”.

5. Drzewce sztandaru o średnicy 4,5 cm i długości 250 cm jest wykonane z drewna toczonego. Drzewce jest dwudzielne, połączone z tuleją z metalu białego. Na drzewcu umieszcza się gwoździe honorowe w dniu wręczenia sztandaru. Na drzewcu mogą być umieszczane gwoździe pamiątkowe upamiętniające inne ważne wydarzenia.

Poprawiony: wtorek, 05 lutego 2008 19:03
 

Dzisiaj jest: Wtorek
26 Września 2023
Imieniny obchodzą
Cyprian, Euzebiusz, Justyna, Łękomir
Do końca roku zostało 97 dni.
Zodiak: Waga

logo dolina rzeki pilicy1znaknarodowy


dolinaunia napis


Odsłon : 947971
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 


PROW-2014-2020-logo-kolor


Screenshot 2021-03-05 Tytuł Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - ŁaskOnline pl - Codzienna Gazeta Internetowa


baner 336 280Kraszewski logo


banner odpady2


NCK dom-kultury-plus-zNCK kolor-webmpi baner Dotacja-e-pacjent-panorama-z-tekstem


wfos

banner prow

mikroporady

IKE

© 2007-2010 Portal Gminy Rzeczyca