Pracowity Mikołaj... Drukuj Email
Wpisany przez Antoni Socha   
wtorek, 29 grudnia 2009 15:02
dscn8687Od wielu już lat w Gminie Rzeczyca gości Mikołaj dłuższy okres czasu, zaczyna od wizyty w swoje imieniny 6 grudnia a odjeżdża dopiero po święcie Trzech Króli. Podobnie jest i w tym roku, jak wiemy już wizytował dzieci ze swoimi dziadkami i babciami podczas koncertu Mikołajkowego, później był na przestawieniu dla dzieci pochodzących z uboższych rodzin, gościł także na uroczystej Wigilii zorganizowanej dla społeczności gminy a przed świętami odwiedził wszystkie szkoły w gminie, częstując dzieci cukierkami i rozdając co niektórym prezenty. 

Nie oszczędzał się także w dzień wigilijny kiedy to rozdawał cukierki i ... kalendarze na 2010 rok przechodniom,  robiącym zakupy w sklepach, w aptece, klientom banku, chorym w ośrodku zdrowia a kończąc na Proboszczu Parafii. Zadowolone były także całe rodziny przejeżdżający akurat wtedy przez naszą gminę a śpieszący się do swych rodzin na święta, gdy przez uchylone szyby otrzymywali nie tylko cukierki ale i pamiątkowe kalendarze gminny. „… nigdy nigdzie  czegoś podobnego nie doświadczyliśmy, bardzo to miłe, dziękujemy…”, powiadali odjeżdżając uśmiechnięci.

To na pewno dobry zwyczaj, wywołujący szczery i serdeczny uśmiech wśród wszystkich pochłoniętych prozą świątecznych zakupów.

Poprawiony: wtorek, 09 listopada 2010 16:41
 

Dzisiaj jest: Środa
25 Maja 2022
Imieniny obchodzą
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria
Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.
Zodiak: Bliźnięta

logo dolina rzeki pilicy1znakdolinaunia napis


Odsłon : 874565
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 


PROW-2014-2020-logo-kolor


Screenshot 2021-03-05 Tytuł Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - ŁaskOnline pl - Codzienna Gazeta Internetowa


baner 336 280Kraszewski logo


banner odpady2


NCK dom-kultury-plus-zNCK kolor-webmpi baner Dotacja-e-pacjent-panorama-z-tekstem


wfos

banner prow

mikroporady

IKE

© 2007-2010 Portal Gminy Rzeczyca