W Rzeczycy też się dokładamy do WOŚP Drukuj Email
Wpisany przez Antoni Socha   
poniedziałek, 11 stycznia 2010 10:46

dscf1889Społeczność Gminy Rzeczyca udowodniła ponownie, że jest otwarta i wielce przychylna Wielkiej Orkiestrze ¦wiątecznej Pomocy. Organizatorem dziewiątej zbiórki  pieniędzy dla Jurka Owsiaka a za Jego pośrednictwem  dla chorych onkologicznie dzieci  był Gminny Ośrodek Kultury i Gimnazjum w Rzeczycy. 30 wolontariuszy mimo niesprzyjającej pogody, zmobilizowało się na tyle, by wytrwać na zimnie i zachęcając na różne sposoby spotykanych, zebrało rekordową kwotę 4.754,15 zł.

W środowiskach wiejskich wolontariusze mają utrudnione zadanie, ludzie nie wychodzą gromadnie na spacery, do miejsc publicznych (poza kościołami), nie organizuje się imprez na tą okoliczność, pozostaje więc inwencja i szczęście, że trafi się na wyjątkowych ludzi. Dlatego też nasze coroczne akcje organizujemy na zasadzie zbiórki ulicznej, opartej na dobrowolnej deklaracji przechodniów, wykorzystując po części okoliczność gromadzenia się społeczności na mszach św. w kościele parafialnym. Wolontariusze maja swoje tzw. „rejony” czyli poszczególne miejscowości, najczęściej te w których mieszkają, gdzie znają swoich współmieszkańców i liczą na ich przychylność i hojność. Akcja zbierania pieniędzy rozpoczęła się od godz. 8.45 i trwała do godz. 13.30. Wspólne liczenie pieniędzy rozpoczęto jednak już od godz. 13.00. W tym roku z najgorętszymi sercami chodzili: Wioletta Pietrzak i Klaudia Binięda z Bartoszówki, Milena Domagała, Monika Krawczyk i Barbara Stępniewska z Roszkowej Woli, Anna Kobacka i Joanna Michalak z Zawad, Przemysław Bojdo, Grzegorz Szczur, Wiktor Plichta i Łukasz ¦widerek z Bobrowca, Łukasz Kuta, Łukasz Pardej i Damian Sarnecki z Gliny, Sabina Tomaszewska i Aleksandra Bigos z Luboczy, Tomasz Zawada i Sebastian Socha z Brzozowa, Dominika Dzierżek i Marta Pachnik z Wiechnowic, Michał i Kamila Telega z Kanic, Monika Gaćkowska i Ewa Grzegorczyk z Brzega, Marta Chojecka i Dominika Grot z Sadykierza, Nikodem Gruda, Agata Chaber, Anna Domagała, i Izabela Szczur z Rzeczycy.

Na zorganizowanej odprawie w piątek, poprzedzający zbiórkę, główny organizator  i szef sztabu Antek Socha apelował do wolontariuszy o jak największe zaangażowanie się w tą akcję, podkreślał, że to dla nich duże wyróżnienie, że niesienie pomocy potrzebującym, to zawsze dobry i potrzebny odruch serca,  obiecał także nagrody dla najlepszych. Duża pomoc okazali też ich rodzice, rozwożąc po „rejonach”, jak również osobiście „wspomagając puszki”. I choć rywalizacja w tej akurat akcji nie jest najważniejsza, nie była główna motywacją to z reporterskiego obowiązku ale też i z wielką przyjemnością informuję, że największą kwotę zebrała IZA SZCZUR z Rzeczycy, a niewiele jej ustępowały AGATA CHABER z Rzeczycy, DOMINIKA GROT z Sadykierza oraz ANIA DOMAGAŁA z Rzeczycy.

Jednak wszyscy wolontariusze jaki i wspomagające ich osoby zasługują na szczere i ogromne podziękowanie co niniejszym czynię w imieniu Gminnych Organizatorów jak i WO¦P. Organizacyjnie wspierali akcję: personel GOK-u w osobach Bożena Bojdo,  Grażyna Kamińska, Elżbieta Kobacka oraz nauczyciele Gimnazjum: Bożena Legutowska, Aneta Machnicka, Ewa Sputowska, Bernardeta Grot

 

Poprawiony: wtorek, 09 listopada 2010 16:36
 

Dzisiaj jest: Piątek
30 Września 2022
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga

logo dolina rzeki pilicy1znakdolinaunia napis


Odsłon : 902827
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 


PROW-2014-2020-logo-kolor


Screenshot 2021-03-05 Tytuł Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - ŁaskOnline pl - Codzienna Gazeta Internetowa


baner 336 280Kraszewski logo


banner odpady2


NCK dom-kultury-plus-zNCK kolor-webmpi baner Dotacja-e-pacjent-panorama-z-tekstem


wfos

banner prow

mikroporady

IKE

© 2007-2010 Portal Gminy Rzeczyca