Gminne Uroczystości 103. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Bernaciak   
wtorek, 16 listopada 2021 16:16

P1422854 11 listopada pod obeliskiem upamiętniającym zamordowanie 36 mieszkańców naszej Gminy przez hitlerowskich okupantów, złożono kwiaty i zapalono symboliczny znicz, aby uczcić pamięć i oddać hołd wszystkim walczącym o suwerenną i niepodległą Polskę. Oprawę muzyczną zapewniła Rzeczycka Orkiestra Dęta, która zagrała dla uczestników uroczystości utwory patriotyczne.

Wójt Gminy Marek Kaźmierczyk wyraził wdzięczność i uznanie dla poległych w walkach za naszą wolność oraz przywołał do tego, abyśmy nigdy nie zapominali o tych którzy walczyli o lepsze jutro, byśmy mogli dziś żyć w wolnym i niepodległym państwie.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Gminy Wójt Marek Kaźmierczyk oraz Z-ca Wójta Iwona Łuszcz-Krawczyk, Radni Rady Gminy Rzeczyca na czele z Przewodniczącym Rady Leszkiem Kosiackim, Radni Powiatowi, Kierownictwo GOK i GOPS, a także przedstawiciele młodzieży wraz z Kierownictwem szkół oraz Drużyny Harcerskiej Akselaz Airam.

Tego dnia w intencji Ojczyzny w kościele pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy odprawiono uroczystą Mszę Świętą.

Tegoroczne obchody najważniejszego i wyjątkowego dla Polaków Święta Narodowego z uwagi na panującą pandemię miały podobny charakter i skromniejszą oprawę jak w roku ubiegłym.

 

Dzisiaj jest: Sobota
26 Listopada 2022
Imieniny obchodzą
Delfin, Dobiemiest, Jan, Konrad,
Konrada, Lechosław, Lechosława,
Leonard, Sylwester

Do końca roku zostało 36 dni.
Zodiak: Strzelec

logo dolina rzeki pilicy1znakdolinaunia napis


Odsłon : 908472
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 


PROW-2014-2020-logo-kolor


Screenshot 2021-03-05 Tytuł Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - ŁaskOnline pl - Codzienna Gazeta Internetowa


baner 336 280Kraszewski logo


banner odpady2


NCK dom-kultury-plus-zNCK kolor-webmpi baner Dotacja-e-pacjent-panorama-z-tekstem


wfos

banner prow

mikroporady

IKE

© 2007-2010 Portal Gminy Rzeczyca