Coraz bliżej II ligi Drukuj Email
Wpisany przez Antoni Socha
wtorek, 28 lutego 2012 12:13

siatkowkaDrużyna siatkarzy Caro Rzeczyca zajęła drugie miejsce w turnieju, jaki rozegrano w miniony weekend w hali Uniwersytetu Łódzkiego na osiedlu akademickim w Łodzi. W ciągu trzech dni naszych siatkarzy w zmaganiach sportowych wspierali jak mogli najlepiej kibice z Gminy Rzeczyca. Za każdym razem grupa ok. 40 osób, wspaniale kibicujących, tworzyła atmosferę jakiej dawno nie odczuwali organizatorzy i gospodarze imprezy. Wielkie podziękowanie należą się zwłaszcza aktywnej grupie młodzieży gimnazjalnej, którą dowodził Andrzej Gwizdoń ale niewiele ustępowała im dorosła grupa kibiców uzbrojona w bębny, trąbki i piszczałki. Tak więc na hali istniała tylko R Z E C Z Y C A, dosłownie za sprawą aktywnych kibiców a i sportowo też, bo na trzy rozegrane mecze nasi zawodnicy ulegli tylko raz łódzkim akademikom, będącym liderami tegorocznych rozgrywek ligowych. Obecność na piątkowym meczu Przewodniczącego Rady Gminy Wojciecha Szopy i radnego Henryka Banaszkiewicza, napawa optymizmem w perspektywie dalszej gry o II ligę w kontekście zainteresowania nią przez lokalny samorząd. W dwóch pierwszych meczach CARO RZECZYCA wręcz rozgromiła obu przeciwników LUKS DOBROŃ 3-0 (17, 22, 18), oraz MKS ZDUŃSKA WOLA 3-0 (14, 19, 19). Nasi zawodnicy ulegli akademikom po bardzo emocjonującej walce 0-3 (-20, -19, -24) walce zwłaszcza w I i III secie. Szkoda zwłaszcza tego ostatniego seta, którego CARO prowadziło 24:22, by po własnych błędach i ewidentnym sędziowskim ulec w końcówce. W niedzielnym meczu z akademikami wspólnie z licznie zgromadzonymi kibicami dopingował drużynę Wójt Gminy Rzeczyca Marek Kaźmierczyk, który po meczu serdecznie pogratulował wyniku wszystkim zawodnikom CARO.

Skład drużyny: KALITA MICHAŁ, KOŁODZIEJCZYK SEBASTIAN, SOBCZYŃSKI JAROSŁAW, OBRADOVIC STEFAN, KORYCIŃSKI BARTEK, JASKULSKI MICHAŁ, SZCZEPANIK PATRYK – LIBERO NA ZMIANY WCHODZILI: SĄPÓR PAWEŁ, ORZECHOWSKI JAKUB, BUCKI MICHAŁ, HENDZELEWSKI RAFAŁ, NOREK WOJTEK.
„...Pierwszy mecz turnieju z drużyną z Dobronia był dla nas najważniejszy. Wyszliśmy do tego spotkania bardzo zmotywowani - mówi Jarosław Sobczyński. - W trakcie meczu nawet na moment nie pozwoliliśmy sobie na brak koncentracji i przy licznie przybyłej (specjalnym autobusem) grupie rzeczyckich kibiców odnieśliśmy przekonujące zwycięstwo 3-0, drugi mecz z drużyną ze Zduńskiej Woli również był istotny bo zwycięstwo premiowało bowiem do uczestnictwa w turnieju półfinałowym o awans do II ligi. Spokojna pewna gra bez błędów własnych pozwoliła na odniesienie drugiego wygraną 3:0, ostatni mecz turnieju z faworyzowaną drużyną akademików z Łodzi zaczęliśmy od czterech punktów przewagi. Do stanu 15-12 wszystko szło po naszej myśli i od tego momentu popełniliśmy trzy proste błędy w przyjęciu i drużyna z Łodzi objęła prowadzenie 18-16. Gdyby nie dwa kardynalne błędy sędziego głównego, który nie dopatrzył się dotknięcia piłki o parkiet ten set mógłby się zakończyć inaczej. Drugi set Caro oddali praktycznie bez walki, jedynie w końcówce odrabiając trochę stratę do rywala. Trzeci to znowu walka od początku seta i utrzymujące się cały czas dwupunktowe prowadzenie naszego zespołu. Niestety kolejny raz do głosu w końcówce doszli sędziowie, którzy przy stanie 23 - 21 dla nas nie doliczyli się czterech odbić piłki przez rywala a przy piłce setowej nie odgwizdali ewidentnego bloku.
Bardzo pozytywną opinią o poziomie gry naszej drużyny i atmosferze wokół niej wytworzonej przez żywiołowo reagujących rzeczyckich kibiców wyrazili sędziowie i organizatorzy łódzkiego turnieju, nie kryjąc zadowolenia z faktu posiadania tak klasowej druzyny w regionie łódzkim oraz bardzo wysoko oceniając organizację meczów w samej Rzeczycy. Będąc obecnymi na innych tego typu zawodach nie spotkali się z tak dużym i entuzjastycznym zainteresowaniem lokalnej społeczności, twierdząc, że to ewenement w skali województwa.

Teraz drużyna przygotowuje się do następnego turnieju (4 zespoły), który rozegrany zostanie w dniach 9-11 marca w Andrychowie z udziałem zespołów : MKS Andrychów, TKF ITS Rakszawa, Świętokrzyskie II i CARO Rzeczyca. Jeśli wygramy (są duże szanse) możemy być Gospodarzami turnieju zasadniczego, kwalifikującego już bezpośrednio do II ligi.Ale zanim te decydujące mecze, w środę 7 marca o godz. 18.00 w OPO Spała rozegrany zostanie sparing z drużyną SMS Spała, zwycięzcą swojej grupy w II lidze. Kibiców serdecznie zapraszamy. W przypadku wiekszego zainteresowania zorganizujemy transport autokarowy. .

Poprawiony: środa, 29 lutego 2012 12:12