Z Augustowem 3:1 (-23, 16 14, 18) i fotel lidera Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Bernaciak
środa, 28 listopada 2012 20:55

15262_497771516910651_1708067866_n    W siódmej kolejce siatkarskiej II ligi Caro Rzeczyca podejmował w swojej hali UKS Centrum Augustów. Nasi siatkarze rozpoczęli  mecz jakby nieco ospali, nie rozgrzani i chyba uśpieni  pewnością siebie, wspierani ponownie wypełnioną halą  swoich kibiców. Goście w środkowej partii seta odskoczyli na kilka punktów i na pogoń w końcówce seta siatkarzy Caro nie starczyło czasu, polegliśmy do 23. W przerwie widać było w drużynie podrażnienie i chęć szybkiego powrotu na parkiet.  Drugiego seta rozpoczęli w swoim wielkim stylu, nie wiadomo kiedy zrobiło się 7:1, z trybun skandowano nawet by nie wypuścić rywali z „10” ale skończyło się na 16. Drugi i trzeci set podobny,  koncentracja utrzymana do końca pozwoliła wygrać obie partie kolejno do 14 i do 18.

Po raz pierwszy w wyjściowym składzie wyszedł kapitan drużyny Michał Krymarys i przyznać trzeba, że radził sobie doskonale zwłaszcza w sytuacjach trudnych (duże doświadczenie) wspierając wielokrotnie w akcjach obronnych swojego Libero. Po raz kolejny dobrze zaprezentował się Bartek Koryciński, którego soczyste i skuteczne ataki wzbudzały aplauz wśród publiczności.

Rywalizacja w grupie trzeciej w której gramy jest bardzo wyrównana, pięć drużyn po każdej kolejce może pretendować do pozycji nr 1, dlatego przestrzegamy przed hurra optymizmem, tym bardziej, że czekają nas dwa bardzo trudne mecze, na wyjeździe w Międzyrzecu Podlaskim i u siebie z Olsztynem. Cieszymy się jednak, że mamy kontakt z czołówką, a przebywanie ciągle w gronie najlepszych doświadczonych siatkarsko aglomeracji miejskich jest powodem do satysfakcji,  dodaje drużynie pewności siebie.

Skład:

Kucharski Patryk, Makowski Michał, Toma Przemek, Krymarys Michał, Makuch Kamil, Jaskulski Michał Koryciński Michał – Libero

Na zmiany wchodzili:

Koryciński Bartek, Wojtasik Damian, Kiraga Radek.

Od trenera:

„… Drużyna coraz częściej pokazuje dojrzałość na boisku, mimo faktu, że w wyjściowej szóstce znalazło się trzech 19 – latków. Brawa dla Patryka Kucharskiego, dla którego było  to pierwsze spotkanie w wyjściowym składzie. Pokazał, że drużyna zawsze może na niego liczyć. Wyróżnić chciałbym Michała Makowskiego, który od początku sezonu prezentuje wysoki poziom gry.  Jego nietuzinkowa osobowość buduje atmosferę w zespole. Dzięki temu każdy z zawodników czuje się ważny i potrzebny dla drużyny.  Z pokorą przyjmujemy pozycję lidera grupy III , jest to nobilitujące do dalszej pracy,  w kierunku bezpiecznego utrzymania  II Ligi w Rzeczycy. ..”

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2012 17:29