Profesjonalna Pracownia Językowa w Rzeczycy – jedyna w powiecie Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Bernaciak   
piątek, 17 października 2014 07:59

Gimnazjium Nowych Horyzontów    Od września 2014 uczniowie gimnazjum w Rzeczycy uczą się języków obcych w nowej, profesjonalnej pracowni językowej. To kolejna już z inwestycji zaproponowanych i wykonanych przez Wójta Gminy Marka Kaźmierczyka w rzeczyckiej oświacie. Zakupiony sprzęt jest najnowocześniejszy z dostępnych w tej chwili na rynku. Pracownia powstała w ramach realizowanego nowego projektu pt. „Gimnazjum nowych horyzontów". Gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 85 % kosztów.

Sala została wyposażona w nowe meble oraz najnowocześniejszy sprzęt komputerowy. Zarówno dzieci jak i nauczyciele mają ogrom możliwości do wykorzystania. W sali tej znajdują się 24 stanowiska dla uczniów i jedno stanowisko nauczyciela. W tzw. boksie każdego ucznia znajduje się odrębny pulpit oraz słuchawki z mikrofonem, które są podłączone do stanowiska nauczyciela kierującego całą pracą. Pracownia została wykonana w sposób, który koncentruję uwagę uczniów, zmusza do skupienia i ćwiczeń. Umożliwia swobodny, głośny trening wymowy poprzez dialogi, udoskonalające mowę i przełamujące naturalny opór do rozmów w obcym języku. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń to nie tylko efekt zachęty dla uczniów –zajęcia są szybciej zapamiętywane, a uczący nauczyciel może skupić pełnie swojej uwagi na każdym z uczniów. Z pracownią językową skuteczność przyswajania wiedzy zwiększa się nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania.

Z profesjonalnych zajęć korzystać będą zarówno uczniowie gimnazjum jak i szkoły podstawowej. Ogólnopolski egzamin gimnazjalny pokazał, iż uczniowie kończący naukę w rzeczyckim gimnazjum nie dorównywali wiedzą do średniej województwa czy kraju. Wprowadzone w szkolnictwie zmiany również w zakresie przydziału nauczycieli znalazły swoje odzwierciedlenie w wynikach tegorocznego egzaminu. Pierwszy raz w historii gminy uczniowie osiągnęli wynik znacznie powyżej średniej krajowej. Uczniom, rodzicom oraz Pani Dyrektor – Grażynie Kielan serdecznie gratulujemy.

 

Dzisiaj jest: Poniedziałek
8 Sierpnia 2022
Imieniny obchodzą
Cyprian, Cyriak, Cyryl, Emil, Emilian,
Emiliusz, Niezamysł, Olech, Sylwiusz

Do końca roku zostało 146 dni.
Zodiak: Lew

logo dolina rzeki pilicy1znakdolinaunia napis


Odsłon : 893196
Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 


PROW-2014-2020-logo-kolor


Screenshot 2021-03-05 Tytuł Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - ŁaskOnline pl - Codzienna Gazeta Internetowa


baner 336 280Kraszewski logo


banner odpady2


NCK dom-kultury-plus-zNCK kolor-webmpi baner Dotacja-e-pacjent-panorama-z-tekstem


wfos

banner prow

mikroporady

IKE

© 2007-2010 Portal Gminy Rzeczyca