MECZ PIŁKI SIATKOWEJ POLSKA – CZECHY Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Bernaciak
sobota, 14 kwietnia 2012 14:57

rzeczyca W dniu 4 kwietnia 2012r. w Gminnej Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbył się mecz w piłkę siatkową juniorów pomiędzy reprezentacjami narodowymi Polski i Czech. Mecz został zorganizowany z inicjatywy Marka Kaźmierczyka - Wójta Gminy Rzeczyca oraz Dyrekcji Centralnego Ośrodka Sportu – Zbigniewa Tomkowskiego i Waldemara Kwiatkowskiego i przychylności Leona Bartmana – Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Organizatorzy zadbali o wszystkie szczegóły istotne przy tworzeniu tego typu widowiska. Oficjalnego otwarcia meczu dokonał Wójt Marek Kaźmierczyk, który przywitał przybyłe drużyny, zaproszonych gości oraz szeroką publiczność. Następnie odbyło się odegranie hymnów państwowych, oficjalna prezentacja obu drużyn wraz z trenerami, składów sędziowskich oraz indywidualna prezentacja podstawowych składów wyjściowych.

Widowisko sportowe pokazało wspaniałe oblicze siatkówki, atomowe ataki, fantastyczne obrony i bloki, to wszystko dostarczyło kibicom wielkich emocji. W pierwszym secie dominowali Czesi, łatwo wygrywając 25:21. Drugi set był zupełnie inny. Polacy pokazali na co ich stać i gładko wygrali 25:18. Wszystkim wydawało się, że Polacy znaleźli sposób na południowych sąsiadów i kolejne sety padną ich łupem. Rzeczywistość okazała się jednak inna i po zaciętych dwóch kolejnych setach ze zwycięstwa cieszyli się Czesi. Miłym akcentem w trakcie meczu były konkursy dla dzieci i młodzieży. Tym, którym udało się trafić piłką do celu lub wykonać prawidłową zagrywkę otrzymali upominki.

Dobrze radziły sobie zespoły porządkowe – uczniowie Gimnazjum, którymi sprawnie dowodził Andrzej Gwizdoń. Dbali oni o suchość parkietu oraz szybkie i skuteczne dostarczanie piłek zawodnikom. Muzykę dobierał Włodzimierz Kwatek a komentarz sportowy zapewnił Bogdan Kącki. Świetnie prezentujące się cheerleaderki z Gimnazjum w Rzeczycy prowadzone były przez uczennicę klasy III, Karolinę Walczyk. Nie zawiodła też wspaniała i znająca się już na siatkówce publiczność. Dopingowała ona obydwa zespoły grające na parkiecie, tworząc tym samym miłą i przyjazną atmosferę. Mecz poprowadziła piątka doświadczonych sędziów delegowanych przez PZPS. Nad całością organizacji czuwali pracownicy Gimnazjum na czele z dyrektorem Grażyną Kielan.

Podsumowując mecz, Wójt Gminy – Marek Kaźmierczyk pogratulował wspaniałych umiejętności siatkarskich, podziękował drużynom za przyjęcie zaproszenia, wszystkim osobom współtworzącym to piękne widowisko oraz publiczności za wspaniały doping. W podziękowaniu za rozegranie meczu właśnie w Rzeczycy, Wójt Marek Każmierczyk wręczył kapitanom obydwu drużyn pamiątkowe tabliczki. Nagrodzeni zostali także najlepsi zawodnicy obydwu drużyn. W reprezentacji Polski za najlepszego uznany został Maciej Muzaj, natomiast w zespole Czech Wojciech Patocka.

Na zakończenie wszystkim zawodnikom, działaczom i sędziom  zrobiono wspólne, pamiątkowe zdjęcie, które będzie przypominało nam o tym wspaniałym wydarzeniu.

Poprawiony: środa, 09 maja 2012 11:56