Prestiżowa Konferencja w Rzeczycy Drukuj Email
Wpisany przez Antoni Socha   
poniedziałek, 16 listopada 2009 13:01

konrze_1

.Konferencję pod nazwą „Tradycja –kultura -rozwój społeczny” zaplanowaną na dzień 13 listopada  przygotowywano w Gminie Rzeczyca od dłuższego już czasu z wielką starannością. Współ organizacja tego przedsięwzięcia przez Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i zapowiedziana wizyta ponad 250 osób z różnych regionów kraju zobowiązywała. Na wszystkich naradach koordynacyjnych Wójt Gminy Marek Pałasz podkreślał, że … to prestiżowa konferencja, która ma pokazać nasze możliwości organizacyjne, pokazać nasz dorobek kulturowy i jak najlepiej za promować gminę…”  Przygotowano na tę okazję specjalnie wydany folder informacyjno-promocyjny o Gminie Rzeczyca, który wraz z okazjonalnym breloczkiem wręczany był każdemu uczestnikowi konferencji.  Zadbano o każdy szczegół organizacyjny ułatwiający przyjezdnym swobodne poruszanie się po obiekcie hali sportowej. Sądząc po relacjach i odczuciach na gorąco zarówno uczestników konferencji jak również współorganizatorów ocenić konferencję należy jak najbardziej pozytywnie..program_konferencji-rcps

 

...Tradycyjnie już od obchodów 670 lecia Rzeczycy wielkie wydarzenia w gminie rozpoczynamy zawsze hejnałem gminnym, którego można wysłuchać o godz. 12 i 24 każdego dnia będąc w sąsiedztwie budynku Urzędu Gminy..., tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie Gospodarz Konferencji Wójt Marek Pałasz Kontynuując nawiązał do motta Michała Anioła, że „…drobnostek nie należy lekceważyć, bo one są podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką…” zaapelował do uczestników by …tej konferencji nie traktować jako drobnostki, gdyż ma ona podnieść naszą doskonałość w realizacji Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich…”

Witając wszystkich przybyłych na czele z Panią Wojewoda Jolantą Chełmińską, Vice Marszałkiem Dariuszem Klimczakiem,  Dyrektorem Regionalnym Ochrony ¦rodowiska Kazimierzem Perkiem, wójtami, burmistrzami wyraził swoją wdzięczność za tak liczne przybycie. Wszystkim uczestnikom konferencji życzył spełnienia oczekiwań, nawiązując do motta Georga Eliota, że …nic w rzeczywistości nie jest tak piękne, jak wówczas gdy było spowite oczekiwaniem i nadzieją…”

W swych wystąpieniach zarówno Pani Wojewoda Jolanta Chełmińska jak również Vice Marszałek Dariusz Klimczak apelowali do wszystkich o wysiłek i wytrwałą pracę na rzecz podtrzymywania własnej tradycji, … byśmy w zjednoczonej Europie mogli zawsze prezentować własną tożsamość, odrębność kulturową naszych małych ojczyzn…”

W trakcie konferencji prezentowane były wystawki dokonań poszczególnych gmin w zakresie wykorzystywania środków z PPWOW, prezentowano twórczość ludową poszczególnych regionów kraju, naszą gminę reprezentowały:  Julianna Pawlak, Marianna Pawlak, Genowefa Kosiacka-Bąk, Krystyna Karwat.  Ponadto Gmina Rzeczyca była także prezentowana w prelekcji pt. Jak zbudować zespół ludowy jako przykład usługi integracji społecznej w gminie?” – której dokonał Antoni Socha – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rzeczycy. Zwieńczeniem tej prelekcji był owacyjnie przyjęty przez uczestników konferencji występ zespołu ludowego „Mali Rzeczycanie”. Konferencja była relacjonowana w Łódzkich Wiadomościach Dnia a Wójt Gminy Rzeczyca wspólnie z Burmistrzem Miasta Przedbórz byli gośćmi w audycji „Gość Dnia”

Konferencja zorganizowana perfekcyjnie co podkreślali wszyscy jej uczestnicy i nie była to kurtuazja wobec Gospodarzy, to zasługa całego zespołu ludzi wspaniale współpracującego w poszczególnych ogniwach z Urzędu Gminy, Gimnazjum, Gminnego Ośrodka Kultury i Kół Gospodyń Wiejskich, Zakładu Usług Komunalnych i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wszystkim w imieniu Organizatorów składam serdeczne podziękowanie

 

Poprawiony: wtorek, 09 listopada 2010 16:57
 

Dzisiaj jest: Poniedziałek
8 Sierpnia 2022
Imieniny obchodzą
Cyprian, Cyriak, Cyryl, Emil, Emilian,
Emiliusz, Niezamysł, Olech, Sylwiusz

Do końca roku zostało 146 dni.
Zodiak: Lew

logo dolina rzeki pilicy1znakdolinaunia napis


Odsłon : 893114
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 


PROW-2014-2020-logo-kolor


Screenshot 2021-03-05 Tytuł Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - ŁaskOnline pl - Codzienna Gazeta Internetowa


baner 336 280Kraszewski logo


banner odpady2


NCK dom-kultury-plus-zNCK kolor-webmpi baner Dotacja-e-pacjent-panorama-z-tekstem


wfos

banner prow

mikroporady

IKE

© 2007-2010 Portal Gminy Rzeczyca